"...ważne dla mnie jest bycie uważnym, autentycznym i otwartym na człowieka z którym współpracuję. Bez oceniania, ze zrozumieniem i gotowością do działania.."
Cześć!
Nazywam się Maciej Jankowski i jestem psychologiem oraz terapeutą ACT.
Pozwól, że krótko opowiem o mnie.
Kim jestem i czym się zajmuję?
Na co dzień jestem psychologiem (specjalność psychologia kliniczna) i terapeutą Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Wykorzystuję również narzędzia i wiedzę z Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) oraz Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT). Jestem członkiem międzynarodowego stowarzyszenia terapeutycznego Association for Contextual Behavioral Science.
Szczególnie ważne dla mnie jest bycie uważnym, autentycznym i otwartym na człowieka z którym współpracuję. Bez oceniania, ze zrozumieniem i gotowością do działania.
Od ponad 4 lat specjalizuję się w prowadzeniu sesji indywidualnych dla młodzieży i osób dorosłych, a od 6 lat prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu zdrowia psychicznego. Jestem m.in. współautorem pierwszego w Polsce kompleksowego cyklu warsztatów Laboratorium DNA-V dla osób młodych, który pomagał odnaleźć się w życiu na nowo i wyposażał w cenne narzędzia do radzenia sobie z codziennymi trudnościami.
W chwilach wolnych tworzę wpisy na tego bloga, wysyłam cotygodniową dawkę wiedzy i dobrego słowa (o tutaj), oraz poszerzam wiedzę przez kolejne szkolenia/warsztaty oraz książki.

Co mną kieruje?
Przede wszystkim świadomość, że zdrowie psychiczne i problemy z nim, są równie ważne jak np. złamana noga. To kondycja psychiczna w dużym stopniu wpływa na to jak się czujemy i postrzegamy świat wokół nas.
Dotyczy to każdego, bez względu na profesję, wiek, czy np. straż pracy. Poczucie frustracji, przygnębienia, przemęczenia, ciągłego bycia w stresie i niedoczasie oraz słabnących relacji jest coraz częstszym zjawiskiem.
Moja praca to wyjście temu na przeciw. To realna pomoc w tym, by na nowo zacząć żyć.
Jest też we mnie chęć stworzenia przestrzeni w Internecie, która daje fachową i praktyczną wiedzę, jak dbać o zdrowie psychiczne oraz pokonywać kryzysy.
Ten projekt to twórcza idea, która zrodziła się z kreatywności i chęci działania. To wyjście na przeciw potrzebom, z którymi spotykałem się w trakcie setek godzin pracy spędzonych z klientami.
Tworzę to miejsce łącząc oczekiwania innych osób z własnymi egoistycznymi pobudkami. Prowadząc kolejne sesje, warsztaty czy szkolenia pragnę pomagać i upraszczać życie innym. Wzbudzać uśmiech, nadzieję i dawać szansę na zmianę swojego własnego życia.
W trakcie pracy z klientami dzielę się kluczową oraz praktyczną wiedzą, która ma pozwolić pokonywać indywidualne wyzwania i wydostać się z trudnych życiowych sytuacji.
Mam w tym jednak dwie kluczowe zasady. Ich spełnienie jest niezbędne.
Użyteczność/praktyczność oraz rzetelność. To wszytko okraszone otwartością na drugiego człowieka, pozwala mi skutecznie pomagać moim klientom.

NA JAKIEJ PODSTAWIE TO ROBIĘ?
Za moją praktyką stoi rzetelne przygotowanie merytoryczne, które nieustanie uzupełniam o najnowszą wiedzę oraz dodatkowe szkolenia dla specjalistów. Oto one:
Wykształcenie:
- 5 lat psychologii z tytułem magistra (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS;
- szkolenie Uniwersytetu SWPS ze „Wstępu do Terapii Akceptacji i Zaangażowania”;
- certyfikowane szkolenie z „Terapii Akceptacji i Zaangażowania” w Polskim Towarzystwie Terapii Behawioralnej;
- szkolenie „Moc relacji w psychoterapii” w Instytucie Pomocy Profesjonalnej;
- szkolenia „Techniki i narzędzia pracy mentalnej” oraz „Mentalne przygotowanie do rywalizacji” w Strefie Psychologii Sportu.
- szkolenie „Wykorzystanie Terapii ACT w depresji” z Jacqueline A-Tjak;
Konferencje naukowe:
- I Poznańska Konferencja ACT na Uniwersytecie SWPS (2016);
- II Poznańska Konferencja ACT na Uniwersytecie SWPS (2016);
- III Poznańska Konferencja ACT i CBS na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (2018);
- ACBS World Conference 18 (2020);
- ACBS Virtual World Conference 19 (2021).
Doświadczenie zawodowe:
- praca w Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych jako psycholog, terapeuta (3 lata);
- praca na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu jako psycholog, trener (3,5 roku);
- operator Numeru Alarmowego (1 rok);
- staż w Szpitalu HCP w Poznaniu na Oddziale Podwójnej Diagnozy i Leczenia Uzależnień;
- staż w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach.

Prywatnie?
Uwielbiam moje wiejskie, duńskie życie. To tutaj mam okazję pogrzebać w ziemi zamieniając się w ogrodnika, pójść pobiegać, chcąc trochę ochłonąć po pracy, czy po prostu usiąść z kubkiem pysznej kawy i rozkoszować się ciszą.
Często też zaczytuję się w literaturze faktu, poznaję ciągle inną oraz zadziwiająca momentami kulturę narodu Wikingów.
Dziękuję Ci za poświęcony czas na poznanie mojej osoby. Gdybyś chciał skorzystać z mojej pomocy, jestem do Twojej dyspozycji.
Na konsultację psychologiczną możesz zapisać się pisząc tutaj, ale rejestrując się przez mój profil na Znanym Lekarzu.
Na koniec zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter, który nie jest bezdusznym automatem. Jest w nim duża część autentycznego mnie oraz praktycznej wiedzy.
Co tydzień w sobotę rano.
Do usłyszenia!
Maciej Jankowski