"...to chęć stworzenia przestrzeni w polskim Internecie, która daje fachową i praktyczną wiedzę jak bronić się przed syndromem wypalenia zawodowego."

Cześć!

Nazywam się Maciej Jankowski i świetnie Cię tu widzieć!

Pozwól, że trochę opowiem Ci o mnie.

Kim jestem i czym się zajmuję?

Na co dzień jestem psychologiem mieszkającym w Danii. To stąd prowadzę sesje indywidualne, tworzę wpisy na bloga i przygotowuję odcinki na YouTube’a (premiera niedługo).

Zawodowo blisko mi także do Poznania. To tam co jakiś czas pojawiam się, by poprowadzić warsztaty i szkolenia. Współpracuję również z Ośrodkiem Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Wspólnie tworzymy w nim miejsce przyjazne dla rodaków mieszkających poza Polską, oferując im rzetelną terapię online.

Maciej Jankowski wypalenie zawodowe

Co mną kieruje?

Przede wszystkim świadomość, że wypalenie zawodowe może dotyczyć każdego bez względu na profesje, czy staż pracy. Poczucie frustracji, przemęczenia, ciągłego braku czasu i słabnących relacji na rzecz pracy jest coraz częstszym zjawiskiem. Moja internetowa działalność to wyjście temu na przeciw.

To chęć stworzenia przestrzeni w polskim internecie, która daje fachową i praktyczną wiedzę jak bronić się przed syndromem wypalenia zawodowego.

Ten projekt to twórcza idea, która zrodziła się z kreatywności i chęci działania. To wyjście na przeciw potrzebom, z którymi spotykałem się w trakcie setek godzin pracy spędzonych z klientami.

Tworzę to miejsce łącząc oczekiwania innych osób z własnymi egoistycznymi pobudkami. Prowadząc kolejne sesje, warsztaty czy produkując filmy pragnę pomagać i upraszczać życie innym. Wzbudzać uśmiech, zarażać energią i dawać szansę na zmianę swojego własnego życia.

Napędza mnie pasja i ciekawość, których barier jeszcze nie poznałem.

W centrum swojego działania stawiam na twórczość, kreatywność, odwagę i elastyczność. Te cztery czynniki sprawiają, że moje osobiste baki paliwa napełniają się nieustanie do pełna, pozwalając mi pokonywać kolejne granice.

Dzielę się z Wami kluczową oraz praktyczną wiedzą, która ma pozwolić pokonywać Wasze indywidualne wyzwania i wydostać się pułapki wypalenia zawodowego.

Mam w tym jednak dwie kluczowe zasady. Ich spełnienie jest niezbędne.

Każda moja aktywność zawodowa musi znajdować potwierdzenie w badań naukowych i być maksymalnie użyteczna dla Was.

Ten blog to mój krok w kierunku budowy społeczności, która myśli i buduje świat na swoich własnych warunkach. A wszystko to opiera o samoświadomość i otwarcie na innych.

współpraca Maciej Jankowski

NA JAKIEJ PODSTAWIE TO ROBIĘ?

Maciej Jankowski wypalenie zawodowe

Prywatnie?

Uwielbiam moje wiejskie, duńskie życie. To tutaj mam okazję pogrzebać w ziemi zamieniając się w ogrodnika. Pójść pobiegać, chcąc trochę ochłonąć po pracy, czy po prostu usiąść z kubkiem pysznej kawy i rozkoszować się ciszą.

Często też zaczytuję się w literaturze faktu. Chłonę godziny podcast’owych rozmów i poznaję ciągle inną oraz momentami zadziwiająca kulturę narodu Wikingów.

Dziękuję Ci za poświęcony czas na poznanie mojej osoby. Gdybyś chciał skorzystać z mojej pomocy, jestem do Twojej dyspozycji.

Na koniec zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter, który nie jest bezdusznym automatem. To w nim dzielę się z moimi czytelnikami rzetelną wiedzą i kawałkiem mojej codzienności. Co tydzień w sobotę rano.

Do usłyszenia!

Maciej Jankowski